You are currently viewing Duża firma poszukująca spawaczy

Duża firma poszukująca spawaczy

Kiedy dowiedziałem się, że firma, w której pracowałem zamierzała niebawem ogłosić upadłość, to nie czekałem do ostatniej chwili. Zwolniłem się i otworzyłem własną firmę. Oferowałem usługi spawalnicze, ponieważ właśnie na tym znałem się doskonale i wiedziałem jak pozyskać klientów.

Zatrudnienie spawaczy z uprawnieniami 

spawacz warszawaSzybko rozbudowałem firmę na tyle, że musiałem znaleźć ludzi do pracy. W mojej firmie póki co z uprawnieniami zatrudniony był tylko jeden spawacz Warszawa była ogromnym miastem i liczyłem na to, że szybko znajdę ludzi do pracy. O mojej dużej firmie było głośno w mieście i słynąłem z tego, że dobrze płaciłem pracownikom. Wiedziałem, że dzięki temu ofertą pracy zainteresuje się wielu spawaczy. Potrzebowałem co najmniej pięciu spawaczy, bo wiele zleceń czekało na realizację. Na ofertę odpowiedziało mnóstwo osób, ale zdecydowałem się porozmawiać tylko z tymi spawaczami, którzy posiadali niezbędne uprawnienia oraz mieli doświadczenie zawodowe. Jeden z kandydatów szczególnie wzbudził moje zainteresowanie. Człowiek ten potrafił spawać konstrukcje wszelkiego typu i posiadał chyba wszystkie możliwe uprawnienia. Takich ludzi właśnie potrzebowałem. Z kandydatur, które napłynęło udało mi się znaleźć pięciu spawaczy, których zatrudniłem początkowo na okres próbny. Poinformowałem ich, że jak się sprawdzą, to po trzech miesiącach dam im umowy na stałe. Wybrałem doświadczonych spawaczy i dzięki temu w firmie udało się wykonać wszystkie zlecenia.

W mojej firmie pracowało łącznie dziesięć osób. Z czasem zatrudniłem jeszcze sekretarkę do swojego biura, bo nie miałem już czasu, żeby samodzielnie zajmować się wszystkimi sprawami. Podjąłem także współpracę z księgową, która zajmowała się wszystkimi rozliczeniami w mojej firmie.